SOPHIA Cup 2014
Výsledky
 Informace
 Information
 Information
Napsali o nás
Fotogalerie


SOPHIA Cup 2013
Informace
Výsledky


SOPHIA Cup 2012
Informace
Výsledky


SOPHIA - překlady, tlumočení, jazyková škola
Kudyznudy.cz - tipy na výletŠachisté nabídli, aby své umění předvedli i rodiče

Mladá fronta DNES - Jižní Čechy, září 2012

ČESKÉ BUDĚJOVICE (mac)
Rodiče, kteří příliš prožívají nezdary svých dětí na šachovnici, mají šanci ukázat, že oni by uměli hrát jinak.

To je také motto šachového turnaje Sophia Cup, který se bude hrát v sobotu 22. září v konferenčním sále Integrované střední školy stavební v Nerudově ulici v Českých Budějovicích.

Hrát budou nejen děti, kterých by mělo být kolem padesátky, ale také jejich doprovod. Podmínkou je, aby to nebyli registrovaní šachisté. Přihlášky lže podat do úterý 18. září na e-mail pořadatelů turnaje sachovaskola@qcc.cz.

Pro vítěze je určený velký putovní pohár. Dále je připraveno 15 menších pohárů. Cenu dostane každý účastník turnaje. Startovné je 20 korun.

„Rodiče někdy hru svých dětí příliš prožívají," řekl ředitel a trenér pořádající šachové školy Jiří Havlíček. „Teď se mohou přesvědčit, že není nic jednoduchého hrát šachy s vyrovnaným soupeřem. Chceme, aby turnaj byl společenskou událostí."

Ujistil, že rodiče se do turnaje tolik nehrnou. Hrát mohou i prarodiče nebo další příbuzní dětí, které se posadí za šachovnice.

„Na šachové turnaje jezdím asi rok," uvedla Karla Bauerová ze společnosti, která turnaj podporuje. Bude ředitelkou turnaje. „Za tu dobu jsem viděla i velké emoce a také slzy." Ráda by viděla šachy na vyšší úrovni ve společnosti. „Vážím si lidí, kteří se věnují šachům a dětem." Turnaje, kde vedle sebe hrají děti a rodiče jako dvojice, existují. Turnaj pro doprovody hráčů, to je nejen v kraji novinka.

<<< Zpět
Copyright © 1993-2022 SOPHIA, jazykové služby s.r.o., veškerá práva vyhrazena