SOPHIA Cup 2014
Výsledky
 Informace
 Information
 Information
Napsali o nás
Fotogalerie


SOPHIA Cup 2013
Informace
Výsledky


SOPHIA Cup 2012
Informace
Výsledky


SOPHIA - překlady, tlumočení, jazyková škola
Kudyznudy.cz - tipy na výletŠachový turnaj pro děti i rodiče

Českobudějovický deník, 14. září 2013

RADEK PAPÁČEK

ČESKÉ BUDĚJOVICE - České Budějovice - Příští sobotu 21. září se v Clarion Congress Hotelu České Budějovice uskuteční druhý ročník šachového turnaje pro mládež Sophia Cup a doprovodného turnaje pro rodiče dětí s názvem Sophia Parents Open.

Turnaj je určen dětem narozeným v rocé 1998 a mladším. „Společné turnaje rodičů a dětí, kdy proti sobě hrají rodinné dvojice, již existují. V našem turnaji hrají ale děti svůj turnaj, zatímco u vedlejších stolů soupeří mezi sebou jejich rodiče," říká Jiří Havlíček, ředitel a trenér Šachové školy QCC ČB, která turnaj pořádá. „Zapojit se mezi dospělými však mohou nejen rodiče děti, ale i prarodiče či celá širší veřejnost, která šachy nehraje závodně," doplňuje Karla Bauerová, ředitelka turnaje.

Očekává se, že letošní účast předčí loňských 47 účastníků. „Z toho bylo asi třicet dětí a zbytek právě dospělí. Měli jsem obavu, zda vůbec bude z jejich strany zájem. Po dobré zkušenosti do toho jdeme letos znovu," říká Bauerová.

„Loňské třetí místo bych chtěl letos vylepšit," plánuje desetiletý Ládík Nagy, který nedávno na mistovství Evropské unie mládeže ve své kategorii skončil na 4. místě.

<<< Zpět
Copyright © 1993-2022 SOPHIA, jazykové služby s.r.o., veškerá práva vyhrazena