SOPHIA Cup 2014
Výsledky
 Informace
 Information
 Information
Napsali o nás
Fotogalerie


SOPHIA Cup 2013
Informace
Výsledky


SOPHIA Cup 2012
Informace
Výsledky


SOPHIA - překlady, tlumočení, jazyková škola
Kudyznudy.cz - tipy na výletNa Sophia Cup se těší i školák Nagy

DNES, 20. září 2013

ČESKÉ BUDĚJOVICE (mac) Druhý ročník šachového turnaje Sophia Cup se bude hrát zítra v Clarion Congress hotelu v Českých Budějovicích.

Připravují se na něj nejen školáci, ale také jejich doprovody. Pořadatelé ze Šachové školy QCC České Budějovice nabízejí doprovodu žactva základních škol, aby si také zahrál. Zvou i veřejnost, která nikoho nedoprovází. Jedinou podmínkou účasti je, aby dospělí nebyli registrovanými šachisty.

Představí se desítky hráčů. Smyslem je, aby dospělí poznali, že jejich potomci to nemají u šachovnic lehké. Aby si uvědomili, že bod za výhru se dává jen jeden a jsou vždy dva zájemci.

Mezi školáky bude i Ladislav Nagy (na snímku). Chodí do páté třídy Máje II na sídlišti stejného jména. Je šikovný, měl vždy samé jedničky. Stejné je to u šachovnice.

Patří mezi naděje. Na mistrovství Evropské unie v Malenovicích na přelomu srpna a září byl ve své kategorii H10 čtvrtý jen proto, že poslední z devíti partií prohrál. Jinak by slavil titul. Čtyři vyhrál, čtyřikrát remizoval. I tak byl nejlepším z českých reprezentantů. V Sophia Cupu byl loni celkově třináctý a ve své kategorii třetí.

<<< Zpět
Copyright © 1993-2022 SOPHIA, jazykové služby s.r.o., veškerá práva vyhrazena